יוגה - שיעורים מיוחדים

לכל השיעורים »

יוגה התפתחותית לתינוקות

יוגה התפתחותית לתינוקות 1 יוגה התפתחותית לתינוקות 2 יוגה התפתחותית לתינוקות 3 יוגה התפתחותית לתינוקות 4

יוגה התפתחותית לתינוקות היא שפה המסייעת לנו לתקשר בינינו לבין תינוקנו.
התרגילים לקוחים מן היוגה המסורתית ונשענים על למידת עיסוי, מתיחה והגמשת מפרקים אצל התינוק וליציבה נכונה של ההורה בעת התרגול.
השיעור מפתח תקשורת מילולית, קולית וויזואלית בין ההורה לבין התינוק, המאפשרת הקשבה והבנה עמוקה של צרכי הילד ככלי לחיים המשותפים.

למה צריך יוגה לתינוקות?
התינוק ברחם שוחה בתוך מי השפיר וחווה תנועה. בחודשיו הראשונים הוא שוחה, בועט, נע ומתפתל וכן דרך התנועות של אימו הוא חווה נענוע ריתמי בלתי פוסק כמעט.
חיי התינוק לאחר הלידה הם המשך ישיר של תקופת הקשר הטוב, המגן והבטוח מתקופת ההיריון. במהלך הלידה התינוק חווה שינויים וכן היציאה אל העולם היא התנסות בלתי מוכרת ומאתגרת עבורו.
דרך היוגה אנו מאפשרים לתינוק לחזור לחוויה המוכרת לו, חוויה של תנועה וגמישות טבעית של עמוד השדרה.
תרגילי יוגה התפתחותית נותנים מענה לכאבי הגזים המוכרים ע"י לימוד תנוחות נשיאה המקלות וכן התרגילים השונים.
חלל הרחם מלא בצלילים ריתמיים - דופק לב האם, מקצב הנשימה, רחש איבריה הפנימיים וקולה יוצרים סימפוניה של צלילים ולכן בשיעורים נלמד לעשות שימוש בקול כגורם מרגיע .
המסר של התרגול הוא לסמוך, לתת אמון. התרגול בנוי על נקודות אחיזה ותמיכה של ההורה שפותחות בפני התינוק אפשרויות חדשות. אנחנו מבקשים לומר לתינוקות שלנו שאנחנו סומכים עליהם, ומאמינים שהם יכולים לעשות המון דברים כאשר אנחנו, כהורים, תמיד פה, מהצד, מעודדים אותם ללכת בדרך עצמאית ואישית.

וידאו על יוגה התפתחותית לתינוקות
צפו בסרטון וידאו על יוגה התפתחותית לתינוקות

יוגה התפתחותית לתינוקות באלהיוגה: