יוגה - שיעורים מיוחדים

לכל השיעורים »

מייסור - תרגול עצמי

מייסור - תרגול עצמי 1

מייסור

מתי בפעם האחרונה עלתה לך שאלה לגבי תירגול היוגה שלך ולא העזת לשאול?

מייסור – שיעור פרטי בתוך הקבוצה, באווירה תומכת ושקטה.

השעה 07:30 מישהו יושב במדיצטיה בעיניים עצומות, נשימתו שקטה וקבועה. לידו מישהי עם רגל מאחורי הראש. מולה מתרגל נוסף בדיוק התחיל את מנחי העמידה. מתרגלת חדשה בדיוק נכנסת לשיעור. המורה ניגש לומר שלום והיא פורסת את המזרון בהיסוס. "זאת פעם ראשונה שלי, ואני לא יודעת מה לעשות." המורה בחיוך "ברוכה הבאה, זה מקום נהדר להתחיל ממנו" לאחר שיחה קצרה היא יושבת ומבצעת תרגיל נשימה פשוט. בסיומו היא נעמדת בתחילת המזרון ויחד עם המורה לומדת את ברכת השמש הראשונה, בקרוב תתרגל אותה לבד.

דרך המייסור סטייל, תירגול עצמי, מציעה לקחת כל מתרגל למסע אישי. כל אחד ואחת בקצב, וביכולת שמתאימה לו/ה. בדרך זו נבנה ומתחזק תירגול עצמאי והבנה עמוקה יותר של עולם היוגה. תירגול מייסור מועבר ביחס אישי, בשקט של אחד על אחד, כמו בשיעור פרטי שקורה באווירה וחלל קבוצתי ותומך. כל מתרגל יוצר את הזרימה האינדיווידואלית האישית שלו, בקצב הנכון עבורו ויכול להתנסות בחקירה של אלמנטים השזורים בתירגול כגון: בנדות, נשימה, נקודת מבט, וויניאסה.
מייסור זו הדרך המסורתית לתרגל אשטנגה ויניאסה יוגה, כפי שלימד Sri K. Pattabhi Jois ז"ל, אבי שיטת האשטנגה בעיר מייסור שבהודו. זהו תירגול מסורתי של שעות הבוקר שבא למלא את המצברים באנרגיות טובות לקראת יום חדש.

מתרגל מתחיל, יתחיל מהמקום שלו ויתרגל יוגה בצורה שנכונה עבורו עם יחס אישי וצמוד, וכך יפתח תירגול עצמאי שאינו תלוי בגורמים חיצוניים.
מתרגל מנוסה יכול לפתח את החקירה העצמית, להפנות תשומת לב לנקודות שניתן לחזק ולהתקדם בתירגול האישי בהתאם ליכולתו באותו הזמן.
מתרגלים באמצע הדרך, יעמיקו את התירגול וימצאו זמן לשאול ולהתמודד עם הסוגיות שאיתם הם מתמודדים כאן ועכשיו.
פציעות/צורך בוריאציות/התאמת התירגול לצרכים מיוחדים כל אלה ועוד, יקבלו מענה הולם ואישי במייסור מתוך שקט וחקירה של המתרגל ביחד עם הכוונה של המורה.