יוגה - סדנאות

לכל הסדנאות »

ין יוגה ושחרור של הפאשיה בעזרת כדורים - סדנה עם נגה וייס-הריינטו

יום שבת, 07.10.2017 בשעה 16:00 - בעוד 17 ימים

להרשמה לסדנה »

ין יוגה ושחרור של הפאשיה בעזרת כדורים - סדנה עם נגה וייס-הריינטו

ין יוגה ושחרור של הפאשיה בעזרת כדורים 

סדנה עם נגה וייס

שבת 7.10
16:00-19:00 
 
ין יוגה הוא תרגול מרפא המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית, ושואב השראה מהיוגה הרסטורטיבית ומשיטת איינגר. 
זהו תרגול שנועד לעודד איזון של הקצב המהיר והתובעני של החיים באמצעות שהייה ארוכה ורפויה באסאנות (התנוחות) השונות. דרך זו מאפשרת לנו לחזק אזורים שבדרך כלל לא זוכים ליחס- עצמות, פאשיה, רצועות וגידים – ושחיזוקם דורש לחץ מתון וממוקד לאורך זמן.
התרגול האיטי והמדיטטיבי מאפשר לנו התבוננות שקטה פנימה והיכרות עם מערכת העצבים מתוך מקום של שחרור וחוסר תנועה. במהלך התרגול אנו מרפים ומלמדים את השרירים להירגע ולהתגמש, ומאפשרים למערכת העצבים לעבור ממצב מתוח הקרוי "Fight or Flight" למצב רגוע הנקרא Rest and Digest".
 
בסדנה, נעמיק בסדרות של תנוחות שמטרתן לשחרר חסימות פיזיות ואנרגטיות באמצעות אסאנות ולחיצות נקודתיות בעזרת אביזרים ייחודים לין יוגה. במהלך הסדנה נלמד להכיר ולהבין - באופן שכלי, רגשי וחושי - את ערוצי האנרגיה בגוף שלנו, כלי שנוכל להשתמש בו בחיי היום יום.
כדי להבין את העבודה על רקמות החיבור העמוקות, נחווה מסז' רקמות עמוק בישיבה ושכיבה על כדורים מיוחדים מעץ שעוצבו במיוחד לתרגול וימוקמו בנקודות מפתח ברשת המרידיאנים.
הסדנה מתאימה לכל הרמות – גם למתרגלים חדשים ולמי שאינם בעלי כושר גופני גבוה, וגם למורים ליוגה ולמתרגלים ותיקים המעוניינים להוסיף את אימון הין יוגה לתרגול, לשיעורים ולחיים. 
 
 
נגה וייס
נגה היא מורה בכירה מבאלי ומחלוצות הין יוגה (Yin Yoga) בישראל, זרם יוגה בינלאומי המתמקד בעבודה מעמיקה על מערכת העצבים תוך שילוב עקרונות הרפואה הסינית. נגה תרגלה מגוון סגנונות יוגה לאורך השנים – היא החלה את מסעה היוגי בשנת 1997 כאשר היא מתמקדת באקרו-יוגה בהדרכתו של אבנר הוכפלד. לאחר מכן התרכזה בתרגול איינגר מספר שנים בהנחייתם של גבי דורון ומיכל חנקיס, ומורים מהודו, ביניהם שאראת אורורה וגיתה איינגר.

נגה טיילה בעולם בעקבות היוגה. בשנת 2006 עברה להתגורר בצ'נאי, במדינת מדרס שבהודו, והתמקדה בלימודי האטה יוגה. משם עברה לאוסטרליה שם התמחתה בהוראת יוגה להריון ובייבי יוגה בעת שהייתה בהריון עם ילדיה.

בין השנים 2009-2017 גרה באי באלי שבאינדונזיה. בבאלי, המהווה מרכז בינלאומי להוראה ולמידה של יוגה, היא זכתה להיחשף לסגנונות ומורים נוספים, וללמד במרכזי יוגה מובילים ובפסטיבלים בינלאומיים. בין המורים שהשפיעו עליה: טיפאני קרושצ'נק, לס לוונטל, אלאנה קאיוואלה, נוח מאזה, סימון בורג-אוליבר, דמיאן דה-באסטיאר ועוד.
נגה הוסמכה להכשרת מורים וקורסים ליוגה על ידי ארגון היוגה הבינלאומי Yoga Alliance, כמו כן היא בעלת תואר ראשון בהוראת תיאטרון-מחול, כאשר במהלך לימודיה התמקדה בלימודי אנטומיה, פיזיולוגיה וקינזיולוגיה, שהועברו על ידי מומחים בתחום.
לאחרונה היא חזרה לישראל ומתגוררת בחדרה עם שלושת ילדיה, ומלמדת באופן קבוע בתל אביב, בפרדס חנה והסביבה כמו גם באירועים כגון יוגה ערבה ופסטיבל היוגה הבינ"ל. 
נגה היא גם מטפלת מוכשרת בקרניו-סקרל, וכמו כן היא מכשירה מורים ליוגה בהשתלמויות בארץ ובעולם במיקוד על ין ועבודה עם הפאשיה.
 
עוד על נגה: noga-yoga.com  
פייסבוק: ין יוגה ישראל ; Noga Weiss-Hariyanto
 
עלות הסדנה
180 שח למנויי אלהיוגה
210 שח לאורחים

להרשמה לסדנה »