יוגה - סדנאות

לכל הסדנאות »

השתלמות מקצועית למורים - בחזרה לשיגרה // תרגול יוגה משקם לנשים אחרי לידה

יום שבת, 30.06.2018 בשעה 13:30 - בעוד 35 ימים

להרשמה לסדנה »

השתלמות מקצועית למורים - בחזרה לשיגרה // תרגול יוגה משקם לנשים אחרי לידה

  בחזרה לשיגרה // תרגול יוגה משקם לנשים אחרי לידה

השתלמות מקצועית עם רויטל דהן שבח
 
 
שבת 30.6 //  13:30-18:30
 
בעקבות הצלחתה של ההשתלמות הקודמת בנושא יוגה לנשים בהריון ובהמשך לבקשת המשתתפים בסדנה,
מורים ליוגה מוזמנים להשתלמות מקצועית בה יקבלו כלים ממשיים בכדי לסייע לתלמידותיהן לשקם את גופן בעזרת תרגול יוגה בתקופה שאחרי הלידה.
 
_________________________________________________________________
 
בהריון ובלידה גופה של אישה עובר שינוי משמעותי של התרחבות ופתיחה וחשוב שכאשר האישה חוזרת לתרגול לאחר הלידה המורה והמתרגלת יאפשרו מרחב לשיקום המתחשב במצבה הפיזי והנפשי של המתרגלת.
הגוף והנפש עוברים חוויה עוצמתית מאוד בלידה, חוויה שלעיתים יוצרת קרעים וצלקות בגופה של האישה. כל אלו ניתנים לריפוי ומחובתנו כמורים ליוגה לסייע למתרגלת לשקם את הגוף בעזרת התרגול המיטיב ביותר.
בהשתלמות נלמד רצף בסיסי לתרגול לאחר לידה אותה תוכל כל מתרגלת ליישם בשיעורים הרגילים בתקופה הראשונה בה היא חוזרת לתרגל.
התרגול יהיה תרגול מחזק, מאזן ומאתגר ויכיל בתוכו את כל האלמנטים החשובים לגופה ולנפשה של אישה לאחר הלידה.
___________________________________________________________________
 
חשיבות ההשתלמות לתת למורים שישתתפו בה כלים מעשיים כך שהתלמידה תוכל להשתלב בתרגול במסגרת הנוחה והמוכרת לה אצל המורה הקבוע/ה שלה מבלי שתגרום נזק לגופה.
השתלמות תקנה כלים מעשיים מתוך תנוחות היוגה ותרגילי הפראניאמה לתרגול פיזי שיסייע לנשים לשקם את גופן באופן המיטבי ביותר לאחר הלידה.
בהשתלמות תיווצר הבנה בהירה וברורה כיצד יכולות מתרגלות יוגה גם לאחר לידה וגינלית וגם לאחר לידה קיסרית לחזור בהדרגה לתרגול יוגה.
__________________________________________________________________
 
התכנים שילמדו:
מיקומה של הרחם וחיזוק שרירי הבטן.
חיזוק איסוף וסגירה של שרירי קרקעית האגן ושל עצמות האגן.
·         אמונה בכוחו של הגוף- לתת מקום לתהליכים הטבעיים שמשקמים את הגוף אחרי לידה. 
·         עקרונות היציבה הנכונה- " זה לא שיעור איינגאר אבל יש לנו הרבה מה ללמוד"
·         המצב הרגשי והנפשי של אישה לאחר הלידה- לשלב את תפקיד האימהות בשיגרת התירגול.
 
רויטל דהן שבח
מורה ליוגה לנשים ואנשים מלמדת באלהיוגה ובסטודיו ליוגה בסביון. רויטל צברה ניסיון עשיר בהוראת יוגה לנשים בהריון ושיעורי היוגה להריון שלה משלבים מן הידע הנרחב שלה ביוגה והידע המקצועי שלה בהריון ולידה. עיקרון מנחה בהוראת היוגה שלה להריון הוא עבודה מדויקת ויציבה בריאה עבור האישה ההרה, עבודה מדויקת זו שומרת על בריאות האישה ומאפשרת לאישה ולעובר להגיע במנח טוב ללידה. כמו כן מקפידה רויטל בגישתה הדייקנית גם עבור תלמידותיה שחוזרות לתרגל לאחר הלידה.בהשתלמות נתרכז בגישה זו ונלמד כיתצד להנחות את התלמידות בצורה נכונה לתרגול בריא ומיטיב.
רויטל ידועה בגישתה ההוליסטית והמעמיקה לנשים בהריון ולאחר לידה. היא בוגרת קורס להוראת יוגה לנשים בהריון עם מירה ארצי פדן בוינגיט, מוסמכת בדרגת אינטרודקטרי 1 להוראת איינגאר יוגה, מוסמכת להוראת ויניאסה יוגה והאטה יוגה ובאופן כללי חיה ונושמת יוגה כבר 15 שנים.
 
מעל לעשור שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון! אולם כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון הוא עלול לגרום נזק ואף להפריע למהלך הלידה ולעכב אותה. כבר נתקלתי בתלמידות שחוו בקע בשרירי הבטן בגלל תרגול אינטנסיבי של ויניאסות - בייחוד בגלל החזרה הרפטטיבית על תנוחת האורדווה מוקאה שוואנאסנה; תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה, התעלמו מכך והמשיכו בתרגול ולבסוף סיימו את ההיריון עם סימפיזיוליזיס – כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן שנמשכו גם אחרי הלידה; תלמידות שתרגלו באדיקות פילאטיס במהלך ההיריון והגיעו לחודש תשיעי כשהעובר נמצא במנח עכוז רק בגלל שהן לא קיבלו הנחיות להתרחבות והרפיה, מה שהקטין משמעותית את חלל האגן ובכך מנע מהעובר יכולת להתהפך; 
בשנה האחרונה לקחתי על עצמי משימה להפיץ את הידע למורים ולמורות שעובדים עם נשים בתקופת ההיריון. חקרתי בשדות נוספים הקשורים להיריון ותרגול פיזי עם קולגות מתחום היוגה, האוסטאופתיה, הפיזיותרפיה והמיילדות, וגיבשתי את ההבנות לכדי סילבוס אקדמי. העברתי השתלמויות מקצועיות בנושא, לבד וגם יחד עם יעל שוראקי ,לימדתי קורסים פרטיים למורות ליוגה ופילאטיס ולפיזיותרפיסטיות, הכנתי מורות ותיקות ליוגה ללידה ואף סייעתי להן לבנות סיקוונס לתרגול עצמי בהתאם ליכולתן הפיזית הגבוהה.
 
 
*** ההשתלמות בת 5 שעות ומיועדת לנשים לאחר לידה ולמורים ומורים/ות ליוגה המעוניינים להעשיר את הידע המקצועי שלהם ולא בהכרח להתמקצע בתחום ההריון.
 
עלות ההשתלמות:
350 ש"ח
250 ש"ח - לבוגרי קורסי המורים באלהיוגה
 
 

להרשמה לסדנה »